top of page
IAABC_web_Certified.jpg
ISAP logo coat of arms 2018.jpg

Służę radą i wsparciem, gdy Twój kot:

- załatwia się poza kuwetą

- nie umie dogadać się z innymi kotami

- bywa agresywny wobec ludzi

- jest nieśmiały i zestresowany

- ma zaburzenia apetytu

- po prostu niepokoi Cię swoim zachowaniem

 a także wtedy, gdy:

- chcesz adoptować lub kupić kota,

  a nie wiesz, jak się do tego przygotować

- zamierzasz wprowadzić do domu kolejnego kota 

- potrzebujesz wskazówek, jak opiekować się

  kocim maluchem

- masz w domu kociego seniora i widzisz zmiany

  w jego zachowaniu

Od 1 września 2023 konsultacje odbywają się wyłącznie w formie online. Wbrew pozorom, odpowiednio przeprowadzone nie odbiegają jakością od tych w formie stacjonarnej. Poniżej znajdziesz informacje na ich temat.

Całkowity koszt konsultacji online, obejmujący 3 miesiące naszego kontaktu: od 400 zł - zależy on m.in. od stopnia skomplikowania problemu, a także od liczby kotów mieszkających w domu.


Jak przebiega nasza współpraca?


1. Proszę o krótki opis problemu na adres mailowy: kocie.konsultacje@gmail.com .

Ponieważ na zachowanie kota duży wpływ ma stan jego zdrowia, z pewnością także ono będzie tematem naszych rozmów, a w większości przypadków poproszę, abyście przed konsultacją skontaktowali się z lekarzem weterynarii, który dokładnie przebada kota.

2. Ustalam koszt konsultacji.

3. Przesyłam drogą mailową kwestionariusz z pytaniami ogólnymi - odpowiedzi na nie będą punktem wyjścia dla naszej rozmowy. Jeśli jednym z problemów jest załatwianie się poza kuwetą, proszę także o wypełnienie drugiego kwestionariusza, bardziej szczegółowego.

4. Wśród pytań są także te o żywienie kota oraz o to, czy ma możliwość wychodzenia na dwór. Nie zadaję ich, aby oceniać, na ile "idealnymi" opiekunami jesteście i daleka jestem od forsowania "jedynie słusznych" poglądów na te sprawy. Te informacje są potrzebne, abym mogła ocenić, jakie czynniki wpływają na zachowanie Waszego kota. 

5. Proszę o dokładne przeczytanie części wstępnej kwestionariusza z pytaniami ogólnymi - znajdują się tam dane do przelewu oraz prośba o przesłanie filmów ("obchód" domu z włączoną kamerką, zabawa z kotem, głaskanie kota). Poza tym proszę o filmy pokazujące kota we wszelkiego rodzaju sytuacjach (odpoczynek, jedzenie, kontakty z innymi kotami, przemieszczanie się itp.). Proszę nie dołączać filmów do kwestionariusza; najlepiej udostępnić je np. na dysku Google lub przesłać drogą mailową. 


6. Umawiamy się na rozmowę za pośrednictwem Google Meet - proszę o zarezerwowanie sobie minimum 2 godzin oraz o to, aby podczas rozmowy obecni byli wszyscy dorośli domownicy zajmujący się kotem + ew. starsze dzieci (nie muszą siedzieć cały czas przed komputerem, ale dobrze byłoby, gdyby były w pobliżu i w razie potrzeby mogły również się wypowiedzieć). Podczas rozmowy analizujemy wszystko, co zawarliście w swoich odpowiedziach, zadaję też dodatkowe pytania i staram się zaproponować sposób postępowania.


7. W ciągu 3-4 dni po naszym spotkaniu online przesyłam drogą mailową "raport" ze szczegółowymi zaleceniami.

8. Wprowadzanie w życie zaproponowanych przeze mnie modyfikacji jest zawsze Waszą decyzją, jednak niektóre z nich mogą się okazać niezbędne, aby w ogóle można było mówić o poprawie sytuacji. To przede wszystkim od Waszego zaangażowania będzie zależało powodzenie terapii - samo przeprowadzenie przeze mnie konsultacji nie wystarczy. 

 

9. Zdarza się, że musi minąć kilka tygodni, aby kot zaczął reagować na zmiany, dlatego proszę, uzbrójcie się w cierpliwość. Ten czas jest ważny także dla Was, ponieważ bardzo często będę sugerować, abyście zmienili swoje nastawienie do kota, zaczęli postępować z  nim w inny sposób, a to także nie dzieje się z dnia na dzień.


10. Łącznie jesteśmy w kontakcie do 3 miesięcy (licząc od dnia naszej rozmowy online). Waszym zadaniem jest przesyłanie mi drogą mailową raz na 7-14 dni informacji o tym, jak przebiega wprowadzanie w życie zaleceń - pozwala mi to na ich modyfikację, jeśli  istnieje taka potrzeba. Nawet, jeśli macie wrażenie, że w zachowaniu kota nie ma żadnych zmian na lepsze, powinnam o tym wiedzieć, ponieważ jest to dla mnie sygnał, że muszę szukać innych rozwiązań problemu. 

11. Czy konsultacja zawsze kończy się sukcesem? Bardzo bym tego chciała, jednak czasem na zachowanie kota wpływają czynniki, które są od nas zupełnie niezależne, a czasem wynika to
z tego, że kot jest...po prostu kotem - zwierzęciem o określonym modelu zachowania i nie ma możliwości dopasować go do wszystkich naszych oczekiwań.  Jednak zawsze warto starać się zrozumieć, dlaczego zachowuje się tak, a nie inaczej i na pewno nie powinno się zwlekać
z szukaniem pomocy, jeśli zachowanie kota nas niepokoi. 

 

 

 

Istnieje możliwość przeprowadzenia konsultacji w języku angielskim - ich koszt ustalamy indywidualnie.

Kluczem do sukcesu jest postępowanie zgodnie z zaleceniami oraz dużo cierpliwości, bo czas trwania terapii może być różny – od kilku tygodni do kilku miesięcy i dłużej – tak, jak różne są koty i ich życiowe perypetie.

Pamiętaj, proszę, że tak naprawdę najważniejsza jest Twoja chęć współpracy i konsekwentne podejście do problemu. Jeśli Twój kot zachowuje się niepokojąco już od wielu miesięcy czy lat, niestety nie da się tego "naprawić" w ciągu kilku dni. Dlatego tak ważny jest nasz kontakt między wizytami - dzięki temu wiemy, jak kot reaguje na wprowadzane zmiany.  

  • Facebook Social Ikona
bottom of page